شش روش ساده و کاربردی برای سرعت بخشیدن به یادگیری هر مهارتی

صفحه اصلیکسب و کارمصاحبه

شش روش ساده و کاربردی برای سرعت بخشیدن به یادگیری هر مهارتی

براساس تحقیقات جدید، روش‌هایی وجود دارد که می‌توان با کمک آن، مهارت‌های مختلف را با سرعت بیشتر و به سهولت یاد گرفت و برای مدت زمان طولانی آنچه آموخته‌ایم را به خاطر سپرد.

۱۰ مهارت دیجیتال که اکثر کمپانی‌های امروزی به دنبال‌شان می‌گردند
چگونه امنیت ویندوز ۱۰ را با مایکروسافت دیفندر افزایش دهیم؟
حفاری ۴ ایستگاه مترو درشهرری

براساس تحقیقات جدید، روش‌هایی وجود دارد که می‌توان با کمک آن، مهارت‌های مختلف را با سرعت بیشتر و به سهولت یاد گرفت و برای مدت زمان طولانی آنچه آموخته‌ایم را به خاطر سپرد. معمولا مدیران و صاحبان کسب و کار به نیروهایی که مهارت‌های لازم را با سرعت یاد می‌گیرند، توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند.

مطالعات انجام شده توسط «مرکز تحقیقات پیو» در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که می‌توان با کمک راهکارهایی سرعت یادگیری مهارت‌های جدید را افزایش داد. این مرکز مطالعاتی روی تعدادی از کارمندان در ایالات متحده بررسی‌هایی را انجام داده و متوجه شدند که تقریبا دو سوم آنها با کمک این روش‌ها به سرعت مهارت‌های شغلی را فرا گرفته‌اند و به موفقیت‌های خوبی رسیده‌اند.

براساس تحقیقات انجام شده، شش راهکار کلیدی برای یادگیری سریع مهارت‌ها وجود دارد که در ادامه می‌توانید با آن آشنا شوید:‌

۱- به شخص دیگری آموزش دهید یا وانمود کنید که به شخصی آموزش می‌دهید

مطالعات انجام شده توسط محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس نشان می‌دهد که وقتی فردی در تلاش است مهارت جدیدی را بیاموزد، اگر همزمان آنچه فراگرفته را به شخص دیگری آموزش دهد، سرعت یادگیری خودش افزایش پیدا می‌‌کند و اطلاعات بیشتری را می‌تواند به خاطر بسپارد.

«جان نستوجکو» پژوهشگر فوق دکترا در روانشناسی معتقد است که آموزش دادن به دیگران، باعث تغییر ذهنیت فرد می‌شود و راحت‌تر می‌تواند خودش مفاهیمی که آموزش می‌بیند را فرابگیرد.

وقتی در حال یادگیری هستید، می‌توانید مطالبی که آموخته‌اید را انسجام داده و با نظم جدیدی به شخص دیگری آموزش دهید. این راهکار یکی از استراتژی‌های موثر در یادگیری است.

۲-در بازه‌های زمانی کوتاه مدت یاد بگیرید

کارشناسان مرکز موفقیت علمی دانشگاه ایالتی لوئیزیانا پیشنهاد می‌کنند که مدت زمان ۳۰ الی ۵۰ دقیقه را به یادگیری مطالب جدید اختصاص دهید. «الن دان» یکی از فارغ التحصیلان رشته استراتژی‌های یادگیری معتقد است:

«اختصاص زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه برای یادگیری کافی نیست. از سوی دیگر برای یادگیری مطالب جدید، بیش از ۵۰ دقیقه اطلاعات جدید را مطالعه نکنید.»

وی معتقد است بعد از هر ۵۰ دقیقه‌ای که به یادگیری موضوعات جدید اختصاص می‌دهید، زمانی در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه به ذهن استراحت بدهید.

در واقع باید جلسات یادگیری طولانی مدت به جلسات کوتاه‌تری تقسیم بندی شود تا روند یادگیری را تسریع ببخشد. این روش خصوصا برای یادگیری مفاهیم دشوار بسیار موثر است.

۳-با قلم وکاغذ یادداشت برداری کنید

با وجودی که گاهی یادداشت برداری روی لپتاپ و گوشی سریع‌تر است، ولی استفاده از قلم و کاغذ در فرآیند یادگیری بسیار کمک کننده است.

محققان دانشگاه پرینستون و UCLA معتقدند وقتی دانشجویان از دستان خود برای یادداشت برداری استفاده می‌‌کنند، ذهن‌شان در روند یادگیری فعال‌تر خواهد بود و بهتر می‌توانند مفاهیم جدید را یاد بگیرند.

«پام مولر» استاد روانشناسی دانشگاه پرینستون معتقد است:

«در بررسی‌های انجام شده در سه مطالعه تحقیقاتی، دریافتیم که افرادی که روی لپتاپ یادداشت برداری می‌کنند، در پاسخ دادن به سوالات مفهومی عملکرد بدتری نسبت به دانشجویانی که با قلم و کاغذ یادداشت برداری می‌کنند، از خود نشان داده‌اند.»

۴- از قدرت فاصله ذهنی استفاده کنید

رعایت اصول فواصل یادگیری بسیار مهم است و باعث می‌شود که سریعتر مهارت و مفاهیم جدید را فرابگیرید. «بندیکت کری» نویسنده کتاب «چگونه یاد می‌گیریم؟» حقایق جالبی را در مورد زمان، مکان و چگونگی سرعت بخشیدن به یادگیری مطرح می‌کند.

وی معتقد است که یادگیری مانند آبیاری چمن است. ما می‌‌توانیم چمن را هفته‌ای یک بار به مدت ۹۰ دقیقه یا سه بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه آبیاری کنیم. رعایت فاصله مناسب در آبیاری به سرسبزتر شدن چمن کمک می‌کند.

برای به خاطر سپاری مفاهیم جدیدی که یاد گرفته‌اید، بهتراست این اطلاعات را یک یا دو روز بعد از اولین مطالعه مرور کنید. تکرار مطالب در بازه‌های زمانی مشخص کمک می‌کند تا روند یادگیری سرعت بگیرد. در واقع سیگنالی به مغز ارسال می‌شود که به خاطر سپردن این مفاهیم برای فرد اهمیت دارد.

۵- بین جلسات آموزشی چرت کوتاهی بزنید

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بعد از هر جلسه یادگیری استراحت کنید. خوابیدن بین جلسات آموزشی کمک می‌کند تا آنچه فرا گرفته‌اید تا ۶ ماه بعد به راحتی یادتان بیاید و در خاطرتان به خوبی بماند.

محققان فرانسوی برای اثبات این موضوع دست به آزمایش زدند. ۱۶ کلمه فرانسوی در دو جلسه به شرکت کنندگان آموزش داده شد. گروه اول بین دو جلسه نخوابیدند ولی گروه دوم بین دو جلسه کلاسی استراحت کرده و خوابیدند. گروهی که بین دو جلسه آموزش خوابیده بودند می‌توانستند به راحتی ۱۰ کلمه از ۱۶ کلمه را به خاطر آورند. افرادی که نخوابیده بودند تنها حدود ۷.۵ کلمه را به یاد می‌آوردند.

۶- تغییراتی ایجاد کنید

براساس یک مطالعه جدید در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز، هنگام یادگیری مهارت جدید، تغییر نحوه تمرین می‌تواند به سرعت یادگیری کمک کند. در آزمایشی از شرکت کنندگان خواسته شد تا مهارت کامپیوتری را یاد بگیرند.

افرادی که در جلسه دوم تغییراتی در روش کار خود داده بودند، عملکرد بهتری نسبت به افرادی از خود نشان دادند که روش‌های تکراری را ادامه داده بودند.

«پابلو سلنیک» استاد طب فیزیکی و توانبخشی معتقد است که تغییر فرآیندها می‌تواند نقش موثری در به خاطر سپاری مفاهیم یا مهارت‌هایی که یاد می‌گیریم داشته باشد.

بهتر است در هر کاری که می‌‌خواهید فرابگیرید، تغییرات و اصلاحاتی در روش تمرین کردن ایجاد کنید. در این صورت سریع‌تر مفاهیم را فرا خواهید گرفت.

کمک به فرایند خواب

لامپ‌های هوشمند حتی می‌توانند کاری کنند که افراد راحت‌تر به خواب بروند. برخی از این لامپ‌ها می‌توانند رنگ‌هایی را ایجاد کنند که موجب کمک به تنظیم میزان ملاتونین موجود در بدن می‌شود. این لامپ‌ها با بهره‌گیری از نورهای مختلف، در هنگام روز میزان ملاتونین بدن را کاهش می‌دهند و با نزدیک شدن به زمان خواب، این رنگ‌ها را تغییر می‌دهند تا میزان ملاتونین بدن افزایش پیدا کند.

فروشگاه اینترنتی دیجی‌استایل (بخش پوشاک گروه دیجی‌کالا) پس از گذشت یک سال و نیم از آغاز فعالیت تخصصی خود در حوزه مد و فشن، برای گسترش همکاری خود با طراحان و تولیدکنندگان ایرانی، برنامه‌های تازه‌ای دارد تا به این وسیله دسترسی مشتریان ایرانی را به تولیدات ملی در این حوزه افزایش دهد.

رفلاکس معده به چه دلیل اتفاق می‌افتد؟

قبل از آنکه مواد غذایی ممنوعه برای رفلاکس معده معرفی شوند، ابتدا باید بدانید که بازگشت اسید معده به چه دلیل اتفاق می‌افتد. به محض آنکه فرد غذا بخورد، اسیدهای سیستم گوارش فعالیت خود را آغاز می‌کنند. آنزیم‌ها برای بهبود فرآیند هضم و گوارش و جذب مواد غذایی ترشح می‌شوند. این مرحله یکی از مراحل مهم در فرآیند گوارش به شمار می‌رود چرا که مواد غذایی ارزشمند موجود در وعده مصرف شده، از طریق خون به اندام‌های بدن هدایت می‌شوند تا مورد استفاده آنها قرار بگیرند.

آیا تا به حال فکر کرده‌اید بعد از مصرف غذا چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟

  • در صورتی که به خوردن غذاهای تند عادت دارید، باید بدون شک و هرچه سریع‌تر به فکر اعمال تغییر در رژیم غذایی خود باشید.
  • کافئین ترکیبی است که رفلاکس معده را تحریک می‌کند و تولید اسید را در معده افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌شود به جای قهوه از چای سبز یا دم‌نوش‌های گیاهی و مفید دیگر استفاده کنید.
  • شکلات یکی دیگر از مواد غذایی ممنوعه است که اگر از رفلاکس معده رنج می‌برید، باید از مصرف آن اجتناب کنید زیرا این ماده غذایی موجب آرام و شل شدن اسفنکتر تحتانی مری می‌شود. میزان زیاد چربی، کافئین و تئوبرومین موجود در شکلات تولید اسید معده را تحریک می‌کند.
  • برای مصرف آب پرتقال به دلیل خواص مفید و مواد مغذی موجود، فقط آن را بعد از یک وعده غذایی کامل و مناسب بنوشید تا اثرات اسیدی‌اش کاهش یابد. می‌توانید برای کاهش این تأثیرات منفی، میوه‌های مرکبات را با سبزیجات هم ترکیب کنید.
  • شیر و دیگر محصولات لبنی حاوی مقدار زیادی چربی و کلسیم هستند. این ترکیبات بیشتر از مواد غذایی دارای منشأ گیاهی موجب پیچیده شدن فرآیند هضم می‌شوند. البته این گفته‌ها به آن معنا نیست که به هیچ وجه نباید لبنیات بخورید، بلکه باید بهترین زمان مصرف آنها را شناسایی کنید. زمان مناسب مصرف لبنیات برای افراد دارای رفلاکس معده، معمولاً در صبح زود در نظر گرفته می‌شود تا زمان کافی برای شکستن مواد مغذی و جذب در اختیار بدن قرار گیرد. اگر لبنیات را در شب مصرف کنید، در حین خواب به بازگشت اسید معده دچار می‌شوید.

چای سبز

چای سبز یکی از خوردنی‌هایی است که برای چربی سوزی بدن بسیار مفید است. مصرف معمولی چای سبز موجب کاهش وزن و افزایش چربی سوزی می‌شود. چای سبز برای لاغری طرفداران بسیاری دارد و به گفته محققان ماده خاصی به نام کاتچین که یک آنتی‌اکسیدان است، باعث بیشتر شدن سوخت‌وساز و متابولیسم و به دنبال آن چربی سوزی می‌شود.

توضیحات مربوط به تصویر

پر درآمد ترین بازیگران سال ۲۰۲۰ میلادی (H1)

شاید در داستان‌ها و آثار سینمایی نام سرزمین گمشده «آتلانتیس» را شنیده باشید که به زیر آب فرو رفته است. این بار با خبر اکتشاف سرزمین جدیدی مواجه شده‌ایم که کمی به ماجرای آتلانتیس شباهت دارد.

در حدود ۲۴۰ میلیون سال پیش، نقشه زمین با آن‌چه اکنون می‌بینیم تفاوت بسیاری داشت. در آن زمان خشکی زمین شامل یک ابر قاره بسیار بزرگ بود که پانگه‌آ نامیده می‌شود. بعدها پانگه‌آ به دو قسمت تقسیم شد: لوراسیا در شمال و گُندوانا در جنوب.

بازسازی تاریخ ژئولوژیکی آدریای بزرگ‌تر(H2):

  • ون هینسبرگن و همکارانش برای پی بردن به تاریخ «آدریای بزرگ‌تر» حدود یک دهه به جمع آوری داده‌های ژئولوژیکی از کشورهای مختلف در اروپا، آمریکای شمالی و غرب آسیا مشغول بوده‌اند.
  • آهن‌رباهای طبیعی تشکیل شده در پوسته زمین می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا حرکت زمین ساختی این صفحه را در ۲۴۰ میلیون سال قبل ردیابی کنند. زمانی که مواد گداخته در مرز بین دو صفحه متحرک سرد شوند، سنگ‌هایی را به دام می‌اندازند که مواد معدنی مغناطیسی آن‌ها با قط‌ب‌های مغناطیسی زمین هم‌سو می‌شوند. این سنگ‌ها انطباق ایجاد شده را حفظ می‌کنند؛ در نتیجه دانشمندان می‌توانند از جهت‌گیری آن‌ها برای محاسبه مکانی در سطح زمین کمک بگیرند که مواد مغناظیسی میلیون‌ها سال قبل در آنجا قرار داشتند.
  • دانشمندان این پروژه، سنگ‌های مغناطیسی ۲۳۰۰ مکان باستانی در سراسر منطقه مدیترانه را مورد بررسی قرار دادند. آن‌ها از داده‌های به دست آمده برای شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای حرکت صفحه‌های زمین ساختی در فواصل قبل، حین و بعد از غرق شدن «آدریای بزرگ‌تر» در گوشته استفاده کردند.

صدها شرکت بین‌المللی و ده‌ها هزار بازدیدکننده(H3):

صدها شرکت بین‌المللی و ده‌ها هزار بازدیدکننده‌ به استقبال از این رویداد رفتند که شامل بیش از ۳۰۰ اختراع مختلف بود. نمایش مد این رویداد در حیاط ساختمان شهرداری لندن اجرا شد. در آیین افتتاحیه‌ی این رویداد لباسی رونمایی شد که توسط پرینتر سه‌بعدی تهیه شده است. طراحی و تولید این لباس را مجموعه‌ Mode-clix انجام داده است. این اولین نسل ربات مانکن مجهز به سر سخنگو ازنسل هولگرامی است که توسط کمپانی Headworks ساخته شده است. در تصویر هولوگرام یا تمام نگاره امکان ثبت تصویر از سه بعد وجوددارد که باعث برجسته بینی تصویر می شود. ناظر با حرکت دادن سر خود تاثیر ناشی از اختلاف منظررا حس خواهد کرد. و در نتیجه امکان دیدن تصویر ازجهات مختلف آن وجود دارد.

نظرات

وردپرس: 0