آموزش ۶ مدل گره کراوات برای آقایان

صفحه اصلیمد و فشنلوازم جانبی پارچه

آموزش ۶ مدل گره کراوات برای آقایان

کراوات همواره عضو جدائی ناپذیر در استایل رسمی و مجلسی و حتی محیط های اداری ، و استفاده از این اکسسوری در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته بقدری بالاست که میتوان گفت کراوات پر استفاده ترین اکسسوری برای آقایان است و در کشور ما هم بعد از دهه 80 به مرور آقایان توجه بیشتری به این اکسسوری کردند.

بهترین استایل ها و لباس های بیانسه به مناسبت تولد ۳۵ سالگیش
بالاترین دستمزد ها برای مدل های خانم
تاریخچه برند لویی ویتون (Louis Vuitton)

کراوات همواره عضو جدائی ناپذیر در استایل رسمی و مجلسی و حتی محیط های اداری ، و استفاده از این اکسسوری در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته بقدری بالاست که میتوان گفت کراوات پر استفاده ترین اکسسوری برای آقایان است و در کشور ما هم بعد از دهه ۸۰ به مرور آقایان توجه بیشتری به این اکسسوری کردند.

معمولا طراحان جنس و متریال کراوات رو از پلی استر ، نخ ، پلی اورتان ، کتان ، پشم و جیر انتخاب میکنند اما باید همواره این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین جنس برای کراوات نخ با قطر ضخیم است چراکه در از نظر ماندگاری و کیفیت نسبت به سایر موارد بهتر است.

اما همانطور که میدانید همیشه بستن کراوات چالشی برای آقایان بوده است که در ادامه  در قالب چند عکس به اموزش ۶ روش از گره های رسمی و مجلسی کراوات پرداخته ایم :

 

1 – گره (Full Windsor Knot)

                                                                                                                     

این گره شکل مثلثی دارد ، گره Windsor گزینه خوبی برای مصاحبه های شغلی ، سخنرانی ها و رویدادهای اجتماعی است. از آنجا که این گره خواهان  گسترده ای دارد،این گره کراوات بهترین گزینه برای پیراهن های راسته و کلاسیک است ، لازمه که بدونید هیچوقت با پیراهن های جذب و اسلیم فیت از این مدل گره کراوات استفاده نکنید.

 

 

 

1 – برای استفاده از گره Full Windsor ، یقه پیراهنتان را بالا ببرید و کراوات را در اطراف گردن تنظیم و مرتب کنید بطوریکه انتهای قسمت پهن تر کراوات را که در سمت راست قرار دارد و به اندازه حدود ۱۲ اینچ پایین تر از قسمت باریک و نازک کراواتتان تنظیم کنید.

۲- سپس قسمت پهن کراوات خودتون رو از روی قسمت نازک تر رد کنید.(یک حلقه ایجاد کنید) و به این ترتیب اولین گره رو میزنید.
۳- مجددا همین کار رو تکرار کنید.
۴- بعد از این دو گره که زدین باید قسمت پهن کراوات رو از حلقه سوم که تشکیل شده رد کنید. (دقت کنید که قسمت باریک تر باید ثابت باقی بمونه)
۵- و در مرحله اخر با یک دست قسمت پهنتر کراوات رو ثابت نگه میدارید و با دست دیگه گره کراوات رو به سمت بالا بکشین .

 

2 – گره (Half Windsor )

                                                                                                       

کراوات با نیم گره Windsor یک شکل مثلثی و متقارن داره که جلوه ایی کلاسیک به استایل شما میبخشه. به همین خاطر مناسب برای تمام قرار های کاری و رسمی است.

 

برای استفاده از گره Half Windsor ، دقیقا همانند مراحل بالاست با این تفاوت که سه گره ایجاد میکنیم. (به عکس بالا دقت کنید)

 

3 – گره (Four-in-Hand)

                                                                                                                 

گره چهار دست یا همان Four-in-Hand مخصوص کراوات هایی است که جنس پارچه آنها از نخ ضخیم و زبر است. برای مناسبتها و میهمانی های رسمی و خودمانی مناسب است اما برای مصاحبه های شغلی و کاری پیشنهاد نمیشود.

۱ – برای استفاده از گره Four-in-Hand ، یقه پیراهنتان را بالا ببرید و کراوات را در اطراف گردن تنظیم و مرتب کنید بطوریکه قسمت پهن کراوات در سمت راست سینه شما قرار بگیره و تقریبا  اندازه ۱۲ اینچ پایین تر از قسمت باریک قرار بگیره.
۲ – سپس قسمت پهن کراوات خودتون رو از روی قسمت نازک تر رد کنید. (یه دور کامل بزنید)
۳ – مجددا همین کار را تکرار بکنید با این تفاوت که قبل از آنکه گره کراوات رو سفت کنید قسمت پهن کراوات را از وسط آن رد بکنید.
۴ – و در مرحله اخر با یک دست قسمت پهنتر کراوات رو ثابت نگه میدارید و با دست دیگه گره کراوات رو به سمت بالا بکشین .

 

4 –  گره (Trinity)                        

                                                                                                                    

کراوات با گره Trinity اصالت ، تثبیت و قدرت  را برای شما به ارمغان می اورد. برای استفاده از ظاهر شیک این گره باید مراحل پیچیده تری رو نسبت به سایر گره های کراوات طی کنید. اما به محض اینکه استفاده از این گره رو یاد بگیرین میتونین در هر جمع ، و مراسمی اصالت و قدرت خودتون رو به نمایش بزارین.
                                                                                

۱ – برای استفاده از گره Trinity  ، یقه پیراهنتان را بالا ببرید و کراوات را در اطراف گردن تنظیم و مرتب کنید بطوریکه انتهای قسمت نازک تر کراوات را که در سمت چپ قرار دارد و به اندازه حدود ۱۲ اینچ پایین تر از قسمت پهن  تر کراواتتان تنظیم کنید.

۲- سپس دقیقا در زیر یقه لباستان، قسمت پهن کراوات را بصورت قوس دار نگه دارید و قسمت باریک را از روی آن رد کنید.(اولین گره کراواتتان را بزنید)
۳ – و سپس به ترتیب یکبار از سمت چپ و یکبار از سمت راست گره بزنید.
۴ – بعد از زدن ۳ گره متوالی در گره چهارم قسمت باریک را از وسط گره رد کنید و از پشت قسمت پهن بچرخانید و مجددا از قسمت پایین از وسط گره رد بکنی

۵ – و در مرحله اخر با یک دست قسمت پهنتر کراوات رو ثابت نگه میدارید و با دست دیگه گره کراوات رو به سمت بالا بکشین .

 

5 – گره (Pratt)

                                                                                                          

استفاده از گره Pratt در یک نگاه جلوه خاصی از جذابیت رو برای هر نوع پیراهنی ارائه می دهد. از آنجا که این گره از سایر گره های کراوات نازک تر است بنابراین مناسب ترین نوع گره برای محافل دوستانه و صمیمی است .

۱ – برای استفاده از گره Pratt ، یقه پیراهنتان را بالا ببرید و کراوات را در اطراف گردن تنظیم و مرتب کنید بطوریکه قسمت پهن کراوات در سمت راست سینه شما قرار بگیره و تقریبا  اندازه ۱۲ اینچ پایین تر از قسمت باریک قرار بگیره.
۲ – سپس قسمت پهن کراوات خودتون رو از زیر قسمت نازک تر رد کنید. (یه دور کامل بزنید)
۳ – مجددا همین کار را تکرار بکنید با این تفاوت که قبل از آنکه گره کراوات رو سفت کنید قسمت پهن کراوات را از وسط آن رد بکنید.
۴ – و در مرحله اخر با یک دست قسمت پهنتر کراوات رو ثابت نگه میدارید و با دست دیگه گره کراوات رو به سمت بالا بکشین .

 

6 – گره (Eldredge)

                                                                                                               

استفاده از گره Eldredge ظاهری جسورانه ای را به فرد ارائه می دهد. یکی از پیچیده ترین و در عین حال شیک ترین گره های کراوات این مدل است که بسیار شیک می باشد . برای تمام محافل و مجالس مورد استفاده است .این مدل بیشتر برای افراد مسن مورد استفاده قرار میگیرد.

۱ – برای استفاده از گره Eldredge ، یقه پیراهنتان را بالا ببرید و کراوات را در اطراف گردن تنظیم و مرتب کنید بطوریکه قسمت نازک کراوات در سمت چپ سینه شما قرار بگیره و تقریبا  اندازه ۱۲ اینچ پایین تر از قسمت پهن قرار بگیره.

۲- سپس دقیقا در زیر یقه لباستان، قسمت پهن کراوات را بصورت قوس دار نگه دارید و قسمت باریک را از روی آن رد کنید.(اولین گره کراواتتان را بزنید)

۳ – و سپس به ترتیب یکبار از سمت چپ و یکبار از سمت راست گره بزنید.

۴ – مجددا یکبار از سمت چپ و یکبار از سمت راست گره بزنید.

۵ – با مقدار باقیمانده از قسمت نازک کراوات یکبار از چپ و یکبار از سمت راست گره بزنیدو در نهایت گره آخر را به حفظ مرکزیت سفت کنید.

۵ – و در مرحله اخر با یک دست قسمت پهنتر کراوات رو ثابت نگه میدارید و با دست دیگه گره کراوات رو به سمت بالا بکشین .

 

ما در فروشگاه اینترنتی شیک پوش با کلکسیونی بیش از ۲۰۰ مدل مختلف کراوات از برندهای معروف و معتبر اروپایی در طرحها، رنگها و ابعاد مختلف بهترین گزینه برای

است.شما میتونید برای مشاهده تمام محصولات   و  با قیمت مناسبکلیک کنید.

       

      

 

منبع :

wikkihow.com

pinterest.com

کمک به فرایند خواب

لامپ‌های هوشمند حتی می‌توانند کاری کنند که افراد راحت‌تر به خواب بروند. برخی از این لامپ‌ها می‌توانند رنگ‌هایی را ایجاد کنند که موجب کمک به تنظیم میزان ملاتونین موجود در بدن می‌شود. این لامپ‌ها با بهره‌گیری از نورهای مختلف، در هنگام روز میزان ملاتونین بدن را کاهش می‌دهند و با نزدیک شدن به زمان خواب، این رنگ‌ها را تغییر می‌دهند تا میزان ملاتونین بدن افزایش پیدا کند.

فروشگاه اینترنتی دیجی‌استایل (بخش پوشاک گروه دیجی‌کالا) پس از گذشت یک سال و نیم از آغاز فعالیت تخصصی خود در حوزه مد و فشن، برای گسترش همکاری خود با طراحان و تولیدکنندگان ایرانی، برنامه‌های تازه‌ای دارد تا به این وسیله دسترسی مشتریان ایرانی را به تولیدات ملی در این حوزه افزایش دهد.

رفلاکس معده به چه دلیل اتفاق می‌افتد؟

قبل از آنکه مواد غذایی ممنوعه برای رفلاکس معده معرفی شوند، ابتدا باید بدانید که بازگشت اسید معده به چه دلیل اتفاق می‌افتد. به محض آنکه فرد غذا بخورد، اسیدهای سیستم گوارش فعالیت خود را آغاز می‌کنند. آنزیم‌ها برای بهبود فرآیند هضم و گوارش و جذب مواد غذایی ترشح می‌شوند. این مرحله یکی از مراحل مهم در فرآیند گوارش به شمار می‌رود چرا که مواد غذایی ارزشمند موجود در وعده مصرف شده، از طریق خون به اندام‌های بدن هدایت می‌شوند تا مورد استفاده آنها قرار بگیرند.

آیا تا به حال فکر کرده‌اید بعد از مصرف غذا چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟

  • در صورتی که به خوردن غذاهای تند عادت دارید، باید بدون شک و هرچه سریع‌تر به فکر اعمال تغییر در رژیم غذایی خود باشید.
  • کافئین ترکیبی است که رفلاکس معده را تحریک می‌کند و تولید اسید را در معده افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌شود به جای قهوه از چای سبز یا دم‌نوش‌های گیاهی و مفید دیگر استفاده کنید.
  • شکلات یکی دیگر از مواد غذایی ممنوعه است که اگر از رفلاکس معده رنج می‌برید، باید از مصرف آن اجتناب کنید زیرا این ماده غذایی موجب آرام و شل شدن اسفنکتر تحتانی مری می‌شود. میزان زیاد چربی، کافئین و تئوبرومین موجود در شکلات تولید اسید معده را تحریک می‌کند.
  • برای مصرف آب پرتقال به دلیل خواص مفید و مواد مغذی موجود، فقط آن را بعد از یک وعده غذایی کامل و مناسب بنوشید تا اثرات اسیدی‌اش کاهش یابد. می‌توانید برای کاهش این تأثیرات منفی، میوه‌های مرکبات را با سبزیجات هم ترکیب کنید.
  • شیر و دیگر محصولات لبنی حاوی مقدار زیادی چربی و کلسیم هستند. این ترکیبات بیشتر از مواد غذایی دارای منشأ گیاهی موجب پیچیده شدن فرآیند هضم می‌شوند. البته این گفته‌ها به آن معنا نیست که به هیچ وجه نباید لبنیات بخورید، بلکه باید بهترین زمان مصرف آنها را شناسایی کنید. زمان مناسب مصرف لبنیات برای افراد دارای رفلاکس معده، معمولاً در صبح زود در نظر گرفته می‌شود تا زمان کافی برای شکستن مواد مغذی و جذب در اختیار بدن قرار گیرد. اگر لبنیات را در شب مصرف کنید، در حین خواب به بازگشت اسید معده دچار می‌شوید.

چای سبز

چای سبز یکی از خوردنی‌هایی است که برای چربی سوزی بدن بسیار مفید است. مصرف معمولی چای سبز موجب کاهش وزن و افزایش چربی سوزی می‌شود. چای سبز برای لاغری طرفداران بسیاری دارد و به گفته محققان ماده خاصی به نام کاتچین که یک آنتی‌اکسیدان است، باعث بیشتر شدن سوخت‌وساز و متابولیسم و به دنبال آن چربی سوزی می‌شود.

توضیحات مربوط به تصویر

پر درآمد ترین بازیگران سال ۲۰۲۰ میلادی (H1)

شاید در داستان‌ها و آثار سینمایی نام سرزمین گمشده «آتلانتیس» را شنیده باشید که به زیر آب فرو رفته است. این بار با خبر اکتشاف سرزمین جدیدی مواجه شده‌ایم که کمی به ماجرای آتلانتیس شباهت دارد.

در حدود ۲۴۰ میلیون سال پیش، نقشه زمین با آن‌چه اکنون می‌بینیم تفاوت بسیاری داشت. در آن زمان خشکی زمین شامل یک ابر قاره بسیار بزرگ بود که پانگه‌آ نامیده می‌شود. بعدها پانگه‌آ به دو قسمت تقسیم شد: لوراسیا در شمال و گُندوانا در جنوب.

بازسازی تاریخ ژئولوژیکی آدریای بزرگ‌تر(H2):

  • ون هینسبرگن و همکارانش برای پی بردن به تاریخ «آدریای بزرگ‌تر» حدود یک دهه به جمع آوری داده‌های ژئولوژیکی از کشورهای مختلف در اروپا، آمریکای شمالی و غرب آسیا مشغول بوده‌اند.
  • آهن‌رباهای طبیعی تشکیل شده در پوسته زمین می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا حرکت زمین ساختی این صفحه را در ۲۴۰ میلیون سال قبل ردیابی کنند. زمانی که مواد گداخته در مرز بین دو صفحه متحرک سرد شوند، سنگ‌هایی را به دام می‌اندازند که مواد معدنی مغناطیسی آن‌ها با قط‌ب‌های مغناطیسی زمین هم‌سو می‌شوند. این سنگ‌ها انطباق ایجاد شده را حفظ می‌کنند؛ در نتیجه دانشمندان می‌توانند از جهت‌گیری آن‌ها برای محاسبه مکانی در سطح زمین کمک بگیرند که مواد مغناظیسی میلیون‌ها سال قبل در آنجا قرار داشتند.
  • دانشمندان این پروژه، سنگ‌های مغناطیسی ۲۳۰۰ مکان باستانی در سراسر منطقه مدیترانه را مورد بررسی قرار دادند. آن‌ها از داده‌های به دست آمده برای شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای حرکت صفحه‌های زمین ساختی در فواصل قبل، حین و بعد از غرق شدن «آدریای بزرگ‌تر» در گوشته استفاده کردند.

صدها شرکت بین‌المللی و ده‌ها هزار بازدیدکننده(H3):

صدها شرکت بین‌المللی و ده‌ها هزار بازدیدکننده‌ به استقبال از این رویداد رفتند که شامل بیش از ۳۰۰ اختراع مختلف بود. نمایش مد این رویداد در حیاط ساختمان شهرداری لندن اجرا شد. در آیین افتتاحیه‌ی این رویداد لباسی رونمایی شد که توسط پرینتر سه‌بعدی تهیه شده است. طراحی و تولید این لباس را مجموعه‌ Mode-clix انجام داده است. این اولین نسل ربات مانکن مجهز به سر سخنگو ازنسل هولگرامی است که توسط کمپانی Headworks ساخته شده است. در تصویر هولوگرام یا تمام نگاره امکان ثبت تصویر از سه بعد وجوددارد که باعث برجسته بینی تصویر می شود. ناظر با حرکت دادن سر خود تاثیر ناشی از اختلاف منظررا حس خواهد کرد. و در نتیجه امکان دیدن تصویر ازجهات مختلف آن وجود دارد.

نظرات

وردپرس: 0